Anasayfa Özellikler Video Galeri Resim Galeri İletişim Linkler Hakkında

logoM

Cep Telefonu ve İnternet

Robert Anderson: "Mobil cihazlar ve internet insanların birbirleriyle ilişki kurmalarında, bilgiye, haberlere ve eğlenceye ulaşmalarında ve tüm bunları paylaşmalarında güçlü bir kombinasyon oluşturuyor. Duyurusunu gerçekleştirdiğimiz; fiyat olarak hesaplı, faydalı ve kullanımı kolay ürünler ve hizmetlerle Nokia'nın mobilite sayesinde internetin gelişmekte olan ülkelerdeki büyümesini hızlandıracağına inanıyoruz."

Müzik

Nokia'nın yeni duyurduğu hesaplı fiyat etiketine sahip cep telefonu modellerinden biri de Nokia 5130 XpressMusic. Özel müzik tuşları, dijital müzik çalar fonksiyonu, FM radyosu ve standart 3.5 mm kulaklık girişi ile Nokia 5130 XpressMusic cep telefonu Nokia'nın bugüne kadarki en hesaplı müzik telefonu olma özelliğine sahip. 2.0 megapiksel çözünürlüklü entegre dijital kameraya sahip olan Nokia 5130 XpressMusic cep telefonu aynı zamanda Share on Ovi ile görüntü paylaşımı ve Mail on Ovi e-posta hizmetlerine de destek veriyor. Nokia 5130 XpressMusic müzik telefonunun 2009 yılının ilk çeyreğinde 90 Euro tahmini satış fiyatı ile raflardaki yerini aldı.

Nokia'nın gelişmekte olan piyasa ve ülkelerde sunduğu servislerden ilki müşterilerinden gelen geribildirimleri temel alan ve bu piyasalarda en güçlü talepler olarak dikkat çeken e-posta, tarım ve eğitim konularına odaklanıyor.

Nokia Mail on Ovi

Nokia Series 40 modellerinde kullanılabilen Mail on Ovi özelliği kullanıcıların kişisel bilgisayar kullanmaya gerek kalmadan direkt olarak cep telefonları üzerinden e-posta hesabı oluşturmalarına ve böylece milyonlarca kullanıcının internetle ilk kez tanışmalarına ve yeni yöntemlere iletişim kurmalarına olanak tanıyor. Mail on Ovi edinilmesi, kurulumu ve cep telefonundan e-posta hesabına ulaşma açısından kullanılması kolay bir hizmet. Mail on Ovi'nin bir deneme sürümü 2008 Kasım ayının sonlarına doğru seçkin piyasalarda kullanıma sunuldu.